WGC 2017 Benalla za půlkou

Na mistrovství světa v australské Benalle měli několik dní s čistou termikou. Bohužel došlo ke dvěma srážkám větroňů. V jednom případě museli účastníci skákat, naštěstí se nikomu nic nestalo. Když nejsou mraky, tak se na takových soutěžích létá ve velkých skupinách. Jak to pak vypadá na monitoru, který má varovat před srážkou, je vidět na jedné z fotek níže. Pak stačí malá nepozornost a stane se nehoda. Stejně tak jsme přidali jednu fotku z točení ve stoupání při takovém množství letadel.

Čeští reprezentanti létají velmi dobře, i když asi ne podle představ některých z nich. Výsledky jsou však vyrovnané a i soupeři se občas nevyvarují chyb.

Včerejší den byl pro české barvy smutné. Do té doby skvěle létající Radek Krejčiřík a Ondra Bordovský odešli pozdě a nepodařilo se jim doletět trať, což znamenalo brutální propad o 20 míst. Stejně dopadli Jonkerové z Jižní Afriky, kteří do té doby byli na 2., resp. 3. místě. Dnes zase podobný výpadek postihl Seana Fidlera z USA, který byl v 18m třídě průběžně třetí. Organizátoři začali kvůli bezpečnosti vyhlašovat velmi dlouhé AAT tratě na 5 hodin.

Dnes AATčko letěla 18m třída a Mračoun s Petrem skvěle zabojovali. Uletěli přes 700km a výrazně se posunuli celkovým pořadím. Roman je už celkově 6. s poměrně zanedbatelným odstupem na vedoucí pozice. Tak hodně stěstí do finiše!