Toužim Cup 2017

Minulý týden se naše letiště poměrně vylidnilo, protože velká část aktivních plachtařů odjela do Toužimy na tradiční Toužim Cup. Tento ročník se bohužel příliš nevydařil, podařily se odletět jen dvě disciplíny a tudíž závody nebyly platné. I tak věřím, že si všichni závody užili, protože prostředí aeroklubu Toužim spolu se skvělou kuchyní je jedinečné.

V době, kdy jsem se nedostal k počítači, proběhlo také mistrovství republiky v Příbrami, které bylo zároveň předzávodem mistrovství světa, které se tam uskuteční příští rok. Termické podmínky příliš nepřály ani tam, o to víc nás těší výsledky našich teď už externích členů. Míla Cink se stal mistrem republiky v 15m třídě a Mračoun by byl na bedně v kombi třídě, kdyby mohl odletět 2. disciplínu. Zejména Mílovi moc gratulujeme a přejeme hodně štestí na mistrovství Evropy, které začne v Moravské Třebové za týden. Doufejme, že forma vydrží a v domácím prostředí se bude dařit.

V Jihlavě probíhá mistrovství republiky juniorů, kde letos bohužel nemáme žádného zástupce. Juniorská reprezentaci pak můžete od 22.7., kdy začínají oficiální tréninky, fandit na juniorském mistrovství světa v Litvě. Tonda Teichman jako team captain slibuje zpravodajství na stránkách AK Hronov.