Mračoun vítězem FCC 2015, skvělý výsledek Kuby Hlaváčka na AZ Cupu 2015

Mračoun se rozlétal na Pribině a na FCC ukázal, že Slovensko má nalétané skvěle. Vyvaroval se chyb, kterých se dopustil v předchozím závodě a s velkým náskokem zvítězil v klubové třídě.


Skvělý výsledek si z AZ Cupu přivezl Kuba Hlaváček. V nejlépe obsazeném závodě na českém území podával vyrovnané výkony a v silné konkurenci a těžkých meteorologických podmínkách vybojoval 7. místo.

Létání v čisté termice bohužel moc nesvědčilo Romanovi Lanzendorfovi. Vrátil se ale opálený jak od moře:).

Českou výpravu navíc můžou na FCC těšit výsledky ostatních pilotů, které dávají velkou naději na dobrá umístění na mezinárodních mistrovstvích. Radek Krejčiřík získal bronzovou příčku v nabité kombi třídě. Před něj se dostali jen suverén posledních let a číslo jedna IGC žebříčku Sebastian Kawa z Polska a zkušený Pavol Černý, kterému se tyto závody velmi vydařily.

V 15m třídě obsadili třetí a čtvrté místo čeští reprezentanti Pavel Loužecký a Martin Piskáček. Zejména u Martina, který toho moc kvůli školním povinnostem, je to skvělý výsledek a velký příslib do nadcházející sezony jejímž vrcholem bude nejen pro něj mistrovství světa juniorů v Austrálii.

V klubovce se na stupně vítězů dostal Ondra "Bobr" Bordovský a velmi dobře mezi těžkou konkurencí vedli i ostatní.

Doporučujeme se podívat na zajímavé panorama gridu focené z drona.