(Ne)vydařená neděle

Na neděli 7.8. to vypadalo na pěkné plachtařské počasí, takže na letišti panoval od rána čilý ruch. Vašek Svoboda hecoval na 500 FAI, nakonec jsme ho umluvili na 450 FAI- Velké Dářko, Kaplice a zpět.

Venca a já jsme letěli s Cirrusy, Roman Jokl s ASW-19 a Jarda Čejka s LS-8. Už po startu bylo vidět, že to nebude to pravé ořechové. Střih větru západ sever, silnější stoupání jen občas a navíc se pod krásnými, ale velkými kumuly hledaly občas obtížně. Vcelku pomáhali zemědělci, kteří sklízeli, takže urvávali pěkná stoupání.

U Velkého Dářka sedl Roman Jokl v Přibyslavi, nechal se vyvléct a termicky pokračoval zpět, načež si dal ještě mezipřistání v Rokycanech. Já jsem to zabalil u Jindřichova Hradce, neboť se připozdívalo a díky řadě od Temelína k Písku jsem se urychlil, takže jsem to dotáhl až zpátky. Vašek otočil i Kaplici, ale pak byl nucen přistát na Hosíně, odkud se nechal převléct. Boj Jardy Čejky jsme sledovali v přímém přenosu na Open Glider Network. Statečně se držel až do sedmé hodiny večerní a pak přistál v Blovicích.

Trochu jsme to tedy s tou tratí přehnali, ale hezky jsme se proletěli!

Milan Svoboda letěl s Phoebusem a deklaraci také musel vzdát. Místo toho uletěl pěknou nedeklarovanou trať.

Jinak se samozřejmě do vzduchu podívali i všechny ostatní kusy našeho letového parku a všichni piloti se večer tvářili spokojeně.