Plachtařské soustředění a mistrovství světa

Na Rané skončilo veleúspěšné mistrovství republiky juniorů. Mladí piloti si užívali výborných plachtařských podmínek a tratě přes 300km byly běžné. Náš aeroklub tam tento rok bohužel neměl žádného zástupce. Vyrůstá nám však hned několik schopných mladých pilotů, tak snad příští rok!

Na našem letišti naopak začíná plachtařské soustředění. Snad bude počasí příznivé jako v minulých dnech. Přijďte se za námi podívat!

V Hosíně u Českých Budějovic dnešním dnem startuje mistrovství světa 18m, Open a 20m třídy. Pokud byste měli cestu kolem, zejména dolety kluzáků jsou divácky velmi atraktivní, takže doporučujeme návštěvu.

Mezi českými reprezentanty je i člen našeho AK Roman Mraček. Ten bude závodit v 18m třídě v nejmodernějším a nejnovějším letadle své třídy- Ventusu 3 FES. Kratka FES znamená, že jeho kluzák je vybaven nouzovým elektromotorem. Roman se s letadlem v posledních dnech seznamoval. Jeho hodnocení je takové, že Ventus 3 je skvělý závodní stroj- výborně točí a skvěle klouže. Ale má špatnou ergonomii kabiny- je malá, hodně se v ní leží a špatně je z ní vidět. Starty s ním jsou náročné- zejména kvůli špatně odpruženému podvozku.

Tak snad se Mračoun s letadlem sžil. Spolu s Tomášem Suchánkem jsou velmi silnou dvojicí pilotů, ale také dvě velké individuality. Uvidíme, jak jim to půjde. Určitě fanděte. Závod se zdá velmi dobře zorganizovaný, můžete ho sledovat jak přes hlavní stránky soutěže: http://www.wgc2018.cz/, tak sociální sítě.