Česká reprezentace třetí na mistrovství světa

V jihočeském Hosíně skončilo mistrovství světa. Po všech problémech spojených s organizací, zejména po tom, co se místo konání na poslední chvíli přesouvalo, bylo jistě pořadatelům satisfakcí fantastické počasí. O jeho vyjímečnosti svědčí slova australského reprezentanta, že tak dobré počasí na soutěži nikdy nezažil. Přitom jako "Austrálie" se označuje bomba plachtařské počasí, díky tamním podmínkám pro plachtění!

Letělo se 13 ze 14 dní, základny vysoko, velmi silná stoupání, tratě přes 400km prakticky běžné, vítězové získali přes nestandardních 10000 bodů, rychlosti na trati přes 140 km/hod. V druhé disciplíně dokonce vítěz letěl s průměrem 160 km/hod a prvních 10 se vešlo přes 150 km/hod! Co víc si přát! Na toto mistrovství světa se bude vzpomínat!

I pro naši reprezentaci bylo mistrovství úspěšné. V hodnocení národů skončila třetí. Petr Tichý po perfektním výkonu získal bronzovou medaily v Open třídě, když nestačil jen na naprosto bezchybně létající Němce. V 18m třídě Mračoun ke konci zabojoval a dotáhl to na 6. místo, jeho parťák Suchoš skončil hned o místo pod ním.

Jaké to bylo si můžete připomenout na Youtube kanálu.