První přípravy na sezonu

Cougar poslal pár fotek. Prý aby to tu nebylo plné fotek vrtulí a motorových letadel a bylo vidět, že i plachtaři něco dělají, byť není sezona. Ve čtvrtek bylo hezky, tak se pustili s Michalem Budějovským do duáče. Už loni totiž vyšel bulletin poté, co se Francouzům zlomilo ovládání brzd za letu. Kontrolovaly se všechny Duodiscusy na praskliny a do 12 měsíců se musí vyměnit prvky řízení v křídlech a trupu. Kontrolu jsme provedli v létě a řízení vyndali Roman s Michalem teď. Je nutné ho poslat do Orličanu (kde byl ostatně náš duáč vyroben) na repas a zesílení.

Tak doufejme, že se všechno zdárně stihne do začátku sezony. Když jsme ho před 6 lety kupovali, nikdo by neřekl, že to bude jeden z nejúspěšnějších aeroklubových kluzáků. Nalétal u nás již bezmála 600 hodin. Každý rok bohatě přesáhne nálet 100 hodin a pravidelně se zůčastňuje závodů, kde dosáhl mnoha pěkných umístění. V minulém roce jsme mu pořídili nové venkovní potahy.

Práce je dost nejen na aeroklubových kluzácích. Pokud má někdo zájem o brigádu, můžete se ozvat Pavlu Kunstmullerovi, Romanu Lanzendorfovi nebo Luboši Svobodovi.