Narodil se v Hořicích 20.9.1913, okres Jičín. Po maturitě na gymnaziu se stal posluchačem Vojenské akademie v Hranicích, absolvoval aplikační kurs u vojenského letectva v roce 1937 a u 4. pluku v Praze výcvik nočního stíhače. Z okupované vlasti odešel v roce 1939 jako poručík letectva přes Polsko a Francii do cizinecké legie. Byl zařazen do leteckého výcviku v Meknés na letišti Blida. Absolval stíhací kurs v Oranu a byl převelen ke Groupe de Chasse I/9. Po kapitulaci Francie odešel do Velké Británie, kde se stal zakládajícím členem čs. 312. stíhací perutě, později létal u 96. noční stíhací peruti. Při nočním souboji z 12. na 13. března 1941 byl jeho letoun Defiant zasažen dávkami německého He-lll. On sám byl zraněn, podařilo se mu však přistát zpět na základně.
Později byl  odeslán k 68. noční stíhací peruti a ustanoven velitelem čs. letky B. Při nočních hlídkách zničil jeden a půl a poškodil dva nepřátelské letouny. Od roku 1943 pracoval na Inspektorátu čs.letectva jako styčný důstojník. V březnu 1945 byl propuštěn ze svazku RAF a odešel do Francie jako letecký přidělenec naší republiky.
Generálmajor Vlastimil Veselý byl nositelem čtyř čs. válečných křížů 1939, pěti čs. medailí Za chrabrost a britského DFC. Po návratu do vlasti velel 24. bombardovacímu pluku v Plzni a v roce 1948 odešel za hranice. Byl znovu přijat do RAF a po odchodu do penze přesídlil do Austrálie, kde zemřel. V roce 1993 byl povýšen do hodnosti generálmajora letectva ve výslužbě.
Za doby velení 24. pluku v Plzni byl jmenován čestným členem Západočeského aeroklubu.