Veřejné vnitrostátní letiště Plzeň – Letkov

Přílety / odlety

V provozní době stanoviště RADIO (víkendy a státní svátky) přejděte před vstupem do ATZ zóny na frekvenci 130,610 MHz (Letkov RADIO). Stanoviště RADIO Vám poskytne informace pro přiblížení a přistání na našem letišti.

Mimo provozní dobu RADIO je před letem na letiště Letkov nutné telefonické nebo elektronické ověření provozuschopnosti dráhového systému (zejména v zimních měsících a po dobu stavebních prací na začátku dráhy 08).

  • Tel. VLP: Jan Muknšnábl +420 774 101 811
  • Tel. LKPL: +420 377 456 020
  • Email LKPL: info@akletkov.cz

Let po okruhu provádějte podle informací uvedených v části AIP. V opačném případě se řiďte pokyny stanoviště RADIO. Na okruhu nepřelétávejte obce ve výšce nižší, než 300 m, vyjma případů konečného přiblížení, aby nedocházelo k porušování hlukových omezení okolních obcí.

Odbavení

Letiště Letkov poskytuje službu RADIO v anglickém jazyce ( na vyžádání 48 h předem a pouze v provozní době stanoviště RADIO). Pro odlety a přílety ze zemí, které nejsou v Schengenském prostoru neposkytujeme pasovou a celní kontrolu.

Hangárování

V případě zájmu o hangárování je nutné kontaktovat aeroroklub alespoň 48 h předem, z důvodu omezené kapacity.

Poplatky

  • 200Kč/1 tuna / přistání

POZOR!

Z důvodů realizace projektu na prodloužení dráhového systému je trvale posunut práh dráhy 08. Při přiblížení provádějte rozpočet na začátek dráhy, aby nedošlo k neúmyslnému přejetí RWY. Dbejte rovněž zvýšené opatrnosti, jelikož se v blízkosti RWY pohybují stavební stroje.

Otočné body

Pybe OB all

Pybe OB 500