Požadavky

  • Minimální věk 15 let
  • Souhlas zákonných zástupců, je-li uchazeč mladší 18 let.
  • Platná zdravotní způsobilost 2. třídy, vydává pověřený letecký lékař
  • Omezený/všeobecný průkaz radiotelefonisty, vydává ČTU
Dynamicy

Dynamic

Teoretický výcvik

Praktickému výcviku předchází teoretická část v rozsahu 45 hodin, která probíhá formou přednášek, konzultací a samostudia. Žadatel musí dostatečně prokázat svou znalost následujících leteckých předmětů: Aerodynamika a mechanika letu, stavba a konstrukce sportovních létajících zařízení, letecké předpisy, navigace, meteorologie, motory, palubní přístroje a spojovací předpisy (UL1, UL2, UL3).

Praktický výcvik

Praktický výcvik se poté provádí na dvoumístném ultalehkém letounu WT-9 Dynamic v celkovém rozsahu 20 letových hodin a 112 startů dle platné výcvikové osnovy UL3. Držitelé kvalifikací GLD, TMG a jiných mohou požádat inspektora provozu o krácení osnovy po zhodnocení jejich předešlých zkušeností. Osnova výcviku je stanocena jako minimální. Instruktor ve výcviku hodnotí žákovy schopnosti a může případně rozhodnout o jejím navýšení. Obsahem praktického cvičení je: funkce řídících prvků, zatáčky o náklonu 15° -45°, výcvik vzletů, letu po okruhu a přistání, opravy vadných přistání, nácvik bezpečnostního a nouzového přistání, samostatné lety po okruhu, navigační lety.

Dynamic

Úkončení výcviku

Žadatel o kvalifikaci UUL musí úspěšně složit teoretické zkoušky před inspektorem Letecké amaterské asociace. Po jejím absolvování prověří examinátor LAA praktické dovednosti žadatele kontrolním letem a rozhodne o případném vydání licence.

Orientační cena výcviku

od: 40 500,- Kč

Nejste si zcela jisti svým rozhodnutím?

Nevadí, kontaktujte nás a naplánujte si prohlídku zázemí aeroklubu. Rádi Vás provedeme a budete-li mít zájem, můžete si vyzkoušet, jaké to je být opravdovým pilotem na jednom z našich letadel za přítomnosti zkušeného instruktora.