Požadavky

  • Minimální věk 17 let
  • Souhlas zákonných zástupců, je-li uchazeč mladší 18 let.
  • Platná zdravotní způsobilost 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze
  • Omezený/všeobecný průkaz radiotelefonisty, vydává ČTU
DSC_3497.jpg

DSC_3515.jpg

Teoretický výcvik

Praktickému výcviku předchází teoretická část v rozsahu 50 hodin, která probíhá formou přednášek, konzultací a samostudia. Žadatel musí dostatečně prokázat svou znalost následujících leteckých předmětů: meteorologie, navigace, letové postupy, lidská výkonnost a omezení, plánování letu, komunikace, letecký předpis a všeobecné znalosti letadla.

Praktický výcvik

Praktický výcvik se poté provádí na dvoumístném letounu typu Z-42M v celkovém rozsahu 45 letových hodin dle platné výcvikové osnovy AK-MOT. Držitelé kvalifikace GLD nebo ULL mohou ve výcviku uplatnit 10% ze svého náletu jako PIC, ale ne více jak 10 hodin. Žák pod dohledem zkušeného instruktora provádí úlohy, dle výukové osnovy (seznamovací let, nácvik vzletů a přistání, let na minimální bezpečné rychlosti, rozpoznání a vybrání pádů, oprava vadných přistání, navigační lety, lety v řízených prostorech).

DSC_0142.jpg

Úkončení výcviku

Žadatel o kvalifikaci PPL musí úspěšně složit teoretické zkoušky na Úřadě pro civilní letectví. Po jejím absolvování prověří examinátor ÚCL praktické dovednosti žadatele kontrolním letem a rozhodne o případném vydání licence.

Orientační cena výcviku

od: 176 000,- Kč


Nejste si zcela jisti svým rozhodnutím?

Nevadí, kontaktujte nás a naplánujte si prohlídku zázemí aeroklubu. Rádi Vás provedeme a budete-li mít zájem, můžete si vyzkoušet, jaké to je být opravdovým pilotem na jednom z našich letadel za přítomnosti zkušeného instruktora.