Požadavky

  • Minimální věk 15 let
  • Souhlas zákonných zástupců, je-li uchazeč mladší 18 let.
  • Platná zdravotní způsobilost 2. třídy, vydává pověřený letecký lékař
  • Omezený/všeobecný průkaz radiotelefonisty, vydává ČTU
Nad letištěm s GoPro

L-33 pro pokracovaci vycvik

Teoretický výcvik

Praktickému výcviku předchází teoretická část v předepsaném rozsahu hodin, která probíhá formou přednášek, konzultací a samostudia. Žadatel musí dostatečně prokázat svou znalost následujících leteckých předmětů: meteorologie, navigace, letové postupy, lidská výkonnost a omezení, komunikace, letecký předpis a všeobecné znalosti letadla.

Praktický výcvik

Praktický výcvik se poté provádí na dvoumístném letounu typu L-23 Super Blaník v celkovém rozsahu 6 hodin 10 minut dle platné výcvikové osnovy AK-PL. Požadované časy pro splnění úloh jsou uvedeny jako minimální. O splnění dané úlohy rozhodne instruktor tehdy, je-li žák schopen bezpečně ovládat letoun a zvládat daný prvek. Žák pod dohledem zkušeného instruktora provádí úlohy, dle výukové osnovy (seznamovací let, nácvik vzletů a přistání, let v aerovleku, let na minimální bezpečné rychlosti, rozpoznání a vybrání pádů, oprava vadných přistání).

2015_03_19-6.jpg

Úkončení výcviku

Žadatel o kvalifikaci musí prokázat svou teoretickou znalost v písemném testu ve schválené výcvikové organizaci a následně absolvovat let s pověřeným examinátorem z Úřadu pro civilní letectví, který prověří praktické dovednosti žadatele a rozhodne o případném vydaní licence.

Orientační cena výcviku

od: 35 000,- Kč

Nejste si zcela jisti svým rozhodnutím?

Nevadí, kontaktujte nás a naplánujte si prohlídku zázemí aeroklubu. Rádi Vás provedeme a budete-li mít zájem, můžete si vyzkoušet, jaké to je být opravdovým pilotem na jednom z našich letadel za přítomnosti zkušeného instruktora.